BLOG

18
Lis

Archery Tag będzie popularny jak paintball

Wychodząc naprzeciw rosnącej potrzebie wprowadzania nowych atrakcji na rynku zabaw integracyjno-sportowych, B3Team postanowiło zapełnić pustkę panującą na Podkarpaciu.

Walki Łuczników (Archery Tag), to sport z pogranicza paintball’a i łucznictwa. Do gry używamy prostych w obsłudze łuków, które mają niewielką siłę naciągu cięciwy oraz strzał posiadających bezpieczne, miękkie „groty”. Atutem używanych w B3Team łuków są dodatkowe wstawki, które zapobiegają wypadaniu strzały podczas naciągania cięciwy, co bardzo ułatwia grę osobom, które wcześniej nie miały kontaktu z łucznictwem. Jedyną ochroną zawodników jest maska –taka, jaką używa się w paintball’u – i ochraniacz przedramienia, którego zadaniem jest zapobieganie otarć cięciwą podczas uwalniania strzał. W przeciwieństwie do paintball’a, gracz nie potrzebuje grubego lub ochronnego przebrania. Uderzenie strzałą jest odczuwalne, ale BEZBOLESNE, nie brudzi ciuchów, dzięki czemu na grę można przyjść w wygodnych ciuchach.archery tag walki łuczników Polska

Jak każda nowość na polskim rynku, gra w Walki Łuczników (Archery Tag) już wkrótce stanie się rozpoznawalna przez niemal wszystkich fanów aktywnej rozrywki, a firmy eventowe na stałe wprowadzą ją do swojej oferty. Stanie się tak z kilku powodów…

Gra jest bezpieczna i nadaje się na różne imprezy (także duże, plenerowe), ponieważ nie trzeba zabezpieczać terenu wysoką siatką, jak w przypadku speedball’a. W zabawie może uczestniczyć nawet kilkanaście osób jednocześnie, również dzieci i starsi, dlatego na równi konkurować mogą wszyscy uczestnicy eventu. Same rozgrywki w Walki Łuczników (Archery Tag) są bardzo widowiskowe, a więc bawią się również obserwatorzy.

Sprzęt umożliwia grę w pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz, nawet podczas chłodu, dzięki czemu łatwo dostosujemy się do lokalizacyjnych możliwości organizacyjnych Klienta. Trawa, parkiet, piasek, asfalt – niemal każde podłoże jest odpowiednie. Paintball’a czy Bumper Ball nie zorganizujesz na małej sali gimnastycznej czy asfaltowym, osiedlowym boisku lub parkingu, a Archery Tag sprawdzi się w takim miejscu idealnie.

Często obserwuję, jak po pierwszej godzinie trwania eventu, zainteresowanie uczestników daną atrakcją niemal całkowicie spada, a sprzęt nie jest w pełni wykorzystywany. Możliwość odgrywania wielu różnych scenariuszy gry w Archery Tag, powoduje, że przy dłuższym czasie wynajmu naszego sprzętu zabawa nie nudzi się, a uczestnicy imprezy wracają do nas nawet po kilkanaście razy.

To tylko kilka z wielu zalet ekscytujących Walk Łuczników. Wydaje mi się jednak, że największą rolę odgrywa przystępna cena, która dostosowana jest do możliwości finansowych przeciętego Polaka. Koszt udziału jednej osoby w dwugodzinnej zabawie zaczyna się nawet od 30 zł, bez dodatkowych opłat w czasie gry. Dla porównania za dwie godziny zabawy w paintball trzeba wydać minimum 50 zł. Wynajem dmuchańca dla dzieci na evencie plenerowym, to wydatek rzędu 1500 zł, a raczej nie wyobrażam sobie, że rodzice i dziadkowe zjeżdżają na pochylni lub skaczą obok swoich pociech. W walkach Archery Tag mogą brać udział całe rodziny, babcie z wnuczkami, mąż z żoną itd. To świetny sposób na rywalizację między parownikami i przyjaciółmi, a także jako trening integracyjny dla drużyn reprezentujących rozmaite sporty, doskonale rozwijający kondycję i partie mięśni, które na co dzień nie są używane.

Podsumowując, w możliwości wykorzystania Archery Tag ogranicza nas tylko wyobraźnia, dlatego planując imprezę z Walkami Łuczników zawsze możesz podrzucić swoje pomysły, które z pewnością postaramy się dla Ciebie zrealizować.

Paweł

16
Lis

Strzelnica Archery Tag

Strzelnica Archery Tag to alternatywa dla tradycyjnej strzelnicy łuczniczej.  Dzięki użyciu sprzętu do Walk Łuczników – zwłaszcza specjalnym strzałom z miękką, gąbkową nasadką, która zastępuje grot – możemy strzelać w małych salach, zatłoczonych miejscach, bez ryzyka, że strzała kogoś zrani lub uszkodzi ścianę czy znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty.

Oferowana przez B3Team strzelnica, umożliwia zbijanie strzałą  lewitujących, ciągle poruszających się
w strumieniu powietrza kuleczek. Możemy strzelać również do tzw. maty „Hit-Miss” – specjalnej piankowej maty przeznaczonej do rozgrywania scenariuszy gry Walk Łuczników, z których po trafieniu wypadają koła. Dzięki temu, podczas prowadzenia konkursów jest ciekawiej i można dopasować zabawę do wieku i umiejętności Uczestników, tak żeby strzelanie z łuku do Archery Tag było pełne pozytywnej atmosfery. Ale to nie wszystko….

Tarcza do archery tag

Tarcza „Hit-Miss” do Archery Tag

 

Najciekawsza jednak wydaje się zabawa „Robin Hood” – możliwość trafiania w przedmiot ustawiony
na głowie ochotnika lub instruktora.  Pomimo braku bólu i świadomości pełnego bezpieczeństwa, wcielenie się w rolę „podpórki” dla celu ustawionego na naszej głowie jest bardzo emocjonujące i dostarcza pełno adrenaliny. To idealny pomysł na imprezę integracyjną, przede wszystkim imprezy firmowe, gdzie do roli „podpórki” można wcielić kogoś z kadry menadżerskiej, kierowników, ale nie tylko… Jest to też fajny „chrzest” dla przyszłego pana młodego podczas wieczoru kawalerskiego (takiej imprezy na pewno nie zapomni:P).

02
Paź

Archery Tag w Rzeszowie – pierwsze wrażenie

Dziś dotarł do B3Team sprzęt do Archery Tag. Jest to zupełna nowość w Rzeszowie i na Podkarpaciu (właściwie to w całej Polsce). Alternatywa dla paintball’a, gdzie zamiast karabinków i kulek używamy łuków i strzał z piankowymi nasadkami.

Pierwsza kwestia, która musiałem sprawdzić, to czy uderzenie strzałą boli – wszędzie czytałem, że nie.  Okazuje się, że choć uderzenie z kilku metrów (przy pełnym naciągu cięciwy) jest odczuwalne, to faktycznie nie boli i nie zostawia siniaków.  Uważam, że gra w Archery Tag, to idealna alternatywa dla osób, które chciałby zagrać w paintball, ale boją się bólu lub nie chcą mieć siniaków.

Zasięg strzał, był kolejną kwestią, która mnie pozytywnie zdziwiła… Po wystrzeleniu lecą kilkadziesiąt metrów, a więc w sam raz, żeby zagrać na małym boisku, ale także na poligonie, np. takim jak nasz do paintball’a w Pastrągowej.

Trochę rozczarował mnie wygląd łuków, zwykłe czarne plastiki… Wyglądają na bardzo kruche, ale są wytrzymałe i do tego nie potrzeba dużo siły, żeby naciągać cięciwę. To duży plus dla dzieciaków i pań, ale też dla osób, które wcześniej nie strzelały z łuku. Łatwa obsługa przełoży się na lepszą zabawę podczas gry w Archery Tag.

Teraz trzeba sprawdzić Walki Łuczników w kilkunastoosobowej grupie i przetestować scenariusze Archery Tag.

11
Maj

Paintball: Budujemy nowy poligon!

Ostatnimi czasy w B3Team wiele uwagi poświęcamy paintballowi. Kilka dni temu odnowiliśmy poligon w Pstrągowej, dzięki czemu czeka was tam jeszcze więcej frajdy i zabawy, a teraz przygotowujemy kolejne miejsce do gry!Continue Reading..

20
Kwi

Paintball: W lesie czy na poligonie?

Gdzie lepiej zagrać w paintball? Ile graczy, tyle opinii! Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie o oczekiwania, doświadczenie i formę ekipy, a także plany dalszych atrakcji. Czy Paintball ma być gwoździem programu, czy też jednym z punktów napiętego harmonogramu integracji?Continue Reading..

24
Lut

Pierwszy Rzeszowski Turniej Bumper Ball Rzeszów 2014

Najnowszy film z Turnieju Bumper Ball 2014, organizowanego w Rzeszowie przez B3Team i Aktywny Rzeszów pod koniec 2014 roku.

Uczestnicy zgodnie twierdzą: Body Zorby jak zwykle zapewniły super zabawę i bardzo dużą dawkę pozytywnych emocji.

Działo się!

13
Lut

Czy można lecieć w kulki bez konsekwencji?

W body zorbach zdecydowanie tak! Nie ma reguł! Nie ma fauli! Jest tylko brutalnie zabawna rywalizacja między zawodnikami ubranymi w dmuchane kule!
Zaczęło się niepozornie – organizator przeczytał regulamin, coś tam pogadał. Zakładam na siebie nadmuchaną powietrzem body zorb, z którego wystają tylko moje nogi. Trochę ciasno, ale idzie się przyzwyczaić. Sporo waży, pomimo tego łatwo się poruszać. Pierwszy gwizdek i pędzimy na przeciwników. Bum! Zderzenie! Bach! Zderzenie! Śmiech! Skończyła się nuda.Continue Reading..

13
Lut

B3Team.com.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą 🙂

02
Lut

Body Zorbing Football – K.S. Karpaty Krosno

Kolejny tydzień treningów przygotowujących drużynę Karpat do rozgrywek III ligi lubelsko – podkarpackiej rozpoczął się dość nieoczekiwanie. Trener Szymon Szydełko postanowił urozmaicić swoim podopiecznym treningi i „biało-niebiescy” zagrali w … Body Zorbing Football.

Continue Reading..

24
Sty

Animacja poklatkowa – super warsztaty na kolonie i zimowiska

Własnie zakończyłem pracę z dziećmi i wychowawcami na zimowisku pn. „Podróż z wyobraźnią”.
Organizator wypoczynku zapewnił uczestnikom wiele zajęć i warsztatów, mi jednak najbardziej podobały się zajęcia z animacji poklatkowej. Wychowankowie przez kilka dni z rzędu tworzyli krótki film, wykorzystując papier, plastelinę i własną wyobraźnię.
Warsztaty prowadziła Mania Strzelecka.  Kreatywność dzieciaków i doświadczenie Mani dały rezultaty widoczne w poniższym filmiku.
Paweł