Wychodząc naprzeciw rosnącej potrzebie wprowadzania nowych atrakcji na rynku zabaw integracyjno-sportowych, B3Team postanowiło zapełnić pustkę panującą na Podkarpaciu.

Walki Łuczników (Archery Tag), to sport z pogranicza paintball’a i łucznictwa. Do gry używamy prostych w obsłudze łuków, które mają niewielką siłę naciągu cięciwy oraz strzał posiadających bezpieczne, miękkie „groty”. Atutem używanych w B3Team łuków są dodatkowe wstawki, które zapobiegają wypadaniu strzały podczas naciągania cięciwy, co bardzo ułatwia grę osobom, które wcześniej nie miały kontaktu z łucznictwem. Jedyną ochroną zawodników jest maska –taka, jaką używa się w paintball’u – i ochraniacz przedramienia, którego zadaniem jest zapobieganie otarć cięciwą podczas uwalniania strzał. W przeciwieństwie do paintball’a, gracz nie potrzebuje grubego lub ochronnego przebrania. Uderzenie strzałą jest odczuwalne, ale BEZBOLESNE, nie brudzi ciuchów, dzięki czemu na grę można przyjść w wygodnych ciuchach.archery tag walki łuczników Polska

Jak każda nowość na polskim rynku, gra w Walki Łuczników (Archery Tag) już wkrótce stanie się rozpoznawalna przez niemal wszystkich fanów aktywnej rozrywki, a firmy eventowe na stałe wprowadzą ją do swojej oferty. Stanie się tak z kilku powodów…

Gra jest bezpieczna i nadaje się na różne imprezy (także duże, plenerowe), ponieważ nie trzeba zabezpieczać terenu wysoką siatką, jak w przypadku speedball’a. W zabawie może uczestniczyć nawet kilkanaście osób jednocześnie, również dzieci i starsi, dlatego na równi konkurować mogą wszyscy uczestnicy eventu. Same rozgrywki w Walki Łuczników (Archery Tag) są bardzo widowiskowe, a więc bawią się również obserwatorzy.

Sprzęt umożliwia grę w pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz, nawet podczas chłodu, dzięki czemu łatwo dostosujemy się do lokalizacyjnych możliwości organizacyjnych Klienta. Trawa, parkiet, piasek, asfalt – niemal każde podłoże jest odpowiednie. Paintball’a czy Bumper Ball nie zorganizujesz na małej sali gimnastycznej czy asfaltowym, osiedlowym boisku lub parkingu, a Archery Tag sprawdzi się w takim miejscu idealnie.

Często obserwuję, jak po pierwszej godzinie trwania eventu, zainteresowanie uczestników daną atrakcją niemal całkowicie spada, a sprzęt nie jest w pełni wykorzystywany. Możliwość odgrywania wielu różnych scenariuszy gry w Archery Tag, powoduje, że przy dłuższym czasie wynajmu naszego sprzętu zabawa nie nudzi się, a uczestnicy imprezy wracają do nas nawet po kilkanaście razy.

To tylko kilka z wielu zalet ekscytujących Walk Łuczników. Wydaje mi się jednak, że największą rolę odgrywa przystępna cena, która dostosowana jest do możliwości finansowych przeciętego Polaka. Koszt udziału jednej osoby w dwugodzinnej zabawie zaczyna się nawet od 30 zł, bez dodatkowych opłat w czasie gry. Dla porównania za dwie godziny zabawy w paintball trzeba wydać minimum 50 zł. Wynajem dmuchańca dla dzieci na evencie plenerowym, to wydatek rzędu 1500 zł, a raczej nie wyobrażam sobie, że rodzice i dziadkowe zjeżdżają na pochylni lub skaczą obok swoich pociech. W walkach Archery Tag mogą brać udział całe rodziny, babcie z wnuczkami, mąż z żoną itd. To świetny sposób na rywalizację między parownikami i przyjaciółmi, a także jako trening integracyjny dla drużyn reprezentujących rozmaite sporty, doskonale rozwijający kondycję i partie mięśni, które na co dzień nie są używane.

Podsumowując, w możliwości wykorzystania Archery Tag ogranicza nas tylko wyobraźnia, dlatego planując imprezę z Walkami Łuczników zawsze możesz podrzucić swoje pomysły, które z pewnością postaramy się dla Ciebie zrealizować.

Paweł