Gdzie lepiej zagrać w paintball? Ile graczy, tyle opinii! Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie o oczekiwania, doświadczenie i formę ekipy, a także plany dalszych atrakcji. Czy Paintball ma być gwoździem programu, czy też jednym z punktów napiętego harmonogramu integracji?

Osobom, które po paintballu czeka jeszcze sporo atrakcji, wliczając te przy muzyce i zabawie, polecamy grę na naszym specjalnie zbudowanym polu paintballowym w Pstrągowej. Znajdują się na nim barykady, okopy, wieżyczki, zasłony z opon i desek, co daje dużo możliwości dla grup – niezależnie, który scenariusz gry wybierzemy. Ograniczony i dobrze widoczny teren sprawia, że walki są bardzo dynamiczne (trwają zwykle kilkanaście minut), a specjalnie przygotowane i bezpieczne punkty do obserwacji rozgrywki pozwolą na jednoczesny odpoczynek i kibicowanie kolegom i koleżankom.

Profesjonalne pole paintballowe gwarantuje dobrą zabawę przy stosunkowo niskim zmęczeniu, co pozwoli na kontynuację integracji i dalsze korzystanie z przygotowanych atrakcji.

Paintball - W Lesie czy na poligonie

Jeśli natomiast w planie dnia jest tylko paintball, chcemy się wyżyć, nie ograniczają nas ramy czasowe i szybko zbliżająca się impreza, to można rozważyć zarówno grę w naturalnym środowisku – woodball, czyli paintball wśród drzew.

W lesie każda rozgrywka trwa dłużej, gdyż obszar zabawy jest zdecydowanie większy, a widoczność gorsza niż na poligonie. Z drugiej jednak strony daje on więcej możliwości taktycznych i rozbudowania scenariuszy. Naturalne środowisko pozwala na ukrycie się wśród roślinności, okrążania przeciwników szerokim łukiem i działania z zaskoczenia.

Wszystko to wiąże się jednak z koniecznością lepszego przygotowania. O ile na poligon można wejść nawet w trampkach, to do lasu zdecydowanie tego nie polecamy. Wśród drzew jest ślisko, mokro i nierówno, a łatwo w takich butach o kontuzję. Trzeba więc zadbać o odpowiedni strój, a także kondycję. Naturalne środowisko wymaga od nas zdecydowanie więcej siły i energii, a sama rozgrywka jest dłuższa. Przeważnie trzeba się pobrudzić, poparzyć, pokłóć i bardziej postarać, żeby oznaczyć przeciwnika. Ostatecznie jednak, daje bardzo dużo satysfakcji.

Paintball - W Lesie czy na poligonie

Ostatecznie wracamy do pytania: co wybrać? Jeśli zaczynasz przygodę z paintballem – zdecydowanie profesjonalnie przygotowany poligon. Pozwoli Ci poznać grę, pobawić w szybkich rozgrywkach i pokibicować znajomym, gdy będziesz odpoczywać. Jeśli jednak masz dużo czasu, a na naszym poligonie czujesz się jak w domu, zróbmy kolejny krok i wspólnie wybierzmy się do lasu.

B3Team gwarantuje dobrą zabawę zarówno w lesie, jak i na na poligonie. Przed rozgrywką przygotowujemy i zabezpieczamy obszar walk, dzięki czemu możesz być spokojny o profesjonalnie przygotowaną i bezpieczną zabawę. Po co czekać? Już teraz sprawdź wolne terminy!